Harcerka żadnej roli się nie boi! :)

DSC_0651W ubiegły czwartek spotkałyśmy się na wieczorku kulturalnym organizowanym przez ZZ IX BDH-ek im. Szarych Szeregów, którego to tematem przewodnim miała być sztuka filmowa. Po krótkim wstępie dotyczącym historii filmu i etapów jego powstawania przystąpiłyśmy do działania. Druhny z IX-tki podzieliły nas na trzy zespoły. Pierwszy z nich zajął się wyreżyserowaniem filmu, który oczywiście opowiadać miał o życiu Zofii Kossak. Po stworzeniu zarysu naszej produkcji inicjatywę przejęła grupa odpowiadająca za scenografię. Skompletowała stroje dla osób biorących udział w filmie oraz ustaliła kolejność ujęć. Zadaniem aktorów było natomiast zaplanowanie scen, a także ułożenie dialogów. Gdy już wszystko było gotowe, zaczęłyśmy nagrywanie. Po kilku próbach udało nam się zakończyć film, który już wkrótce pojawi się na naszej stronie! 🙂
Natomiast poniżej możecie znaleźć wywiad z aktorką, która pojawiła się na czwartkowym spotkaniu:


Proszę nam zdradzić swoje imię:
Och, skoro przyjęły Panie zaproszenie to powinny Panie to wiedzieć, aczkolwiek czy moje imię jest piękne ? Owszem. 

Jaką rolę grała Pani w filmie?
Udało mi się zagrać jako asystentka znanego agenta 007

Jak długo tworzy się film?
Od paru miesięcy do nawet 2 lat. Oprócz samego nakręcenia scen, które także są uzależnione od pogody, miejsca itd. Należy wszystko zmontować, dodać dźwięki, efekty specjalne. Nie można także zapomnieć, że zanim dojedzie do realizacji trzeba przygotować scenariusz, co często zajmuje także dość sporo czasu.
 
Ile ludzi musi pracować przy tworzeniu filmu?

Sam personel techniczny to często blisko 50 osób. Do tego trzeba jeszcze doliczyć aktorów i statystów. Myślę, że można przyjąć, że to ok 100 osób, ale im większy budżet tym na większą ilość ludzi się to przekłada.

Jak skomentuje Pani głośną aferę medialną w której to oskarżono panią o porwanie z ZOO
tygrysa bengalskiego?
Wszyscy chyba zdają sobie sprawę jaką mam słabość do kotów. Za szkody zapłaciłam, ale nie rozumiem czemu od razu dostało to miano afery.

Ile pieniędzy zarabia się za rolę w filmie?

Generalnie zależy to od aktora i jego roli. Na przykład- 2/3 tysiące można dostać za 1 odcinek jakiegoś polskiego serialu, ale są i tacy aktorzy co dostają po 12 tys. W pełnometrażowym filmie to już kwestia dziesiątek tysięcy więc ok.40/50 tysięcy za odegranie głównej roli. Za granicą oczywiście stawki są jeszcze wyższe.

 

Następny wieczorek, organizowany przez Radę Hufca odbędzie się 17 lutego (tym razem PIĄTEK!).
Liczymy na Waszą obecność druhny! Czuwaj!

sam. Aleksandra Sawicka,
V BDHek „Bukowina”

DSC_0600 DSC_0632 DSC_0663