halo, Bielszczanie!

Bielsko-Biała. Miasto o malowniczym położeniu, wyjątkowej architekturze, ciekawej, wielokulturowej i wielonarodowościowej historii. Miejsce związane z wieloma niezwykłymi postaciami. Jednak czy przeciętny mieszkaniec tego miasta zdaje sobie sprawę z bogactwa tajemnic historii, jakie kryją mury jego budynków? Rada Hufca postanowiła zadziałać w tym temacie!

9 kwietnia, można by rzec – dzień jak co dzień. Jednak niekoniecznie.. Tego dnia 48 lat temu w jednej z sal szpitala na ul.Wyspiańskiego zmarła Zofia Kossak-Szatkowska, wybitna polska pisarka i działaczka. Któż jednak teraz o tym pamięta? Pewnie prawie nikt, a więc takie otrzymałyśmy zadanie – sprawić, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej rocznicy. Pomysłów było co nie miara, czas jednak ograniczony. Zdecydowałyśmy się uderzać do punktów o największym zasięgu – internetu i… radia! Mając na uwadze, że chcemy, aby wiadomość dotarła do mieszkańców Bielska-Białej napisałyśmy do kilku bielskich portali informacyjnych a także zadzwoniłyśmy do Radia Bielsko i do Anioła Beskidów. Wrzuciłyśmy także post na facebook’a na stronę ZHR na Podbeskidziu – 600 osób, które ‚to lubią’ to zawsze coś! Ostatecznie udało się nam nawiązać kontakt z Radiem Bielsko, gdzie około godziny 17.15 na naszą prośbę podano informacje o rocznicy, która miała wtedy miejsce i przypomniano kim była Zofia Kossak.

img_20160409_182650446Oczywiście wysłuchałyśmy tej informacji w radioodbiorniku i poleciłyśmy to samo licznym znajomym i rodzinie wysyłając wiadomość, aby czujnie słuchali podanych fal. Misja wykonana! 🙂

dh Asia
członkini Rady HH-ek na Podbeskidziu